Jak se obklopit angličtinou | Part 2 Pracovní stůl

Telefon jsme si nastavili do angličtiny. Aplikace, které používáme k procvičování angličtiny, jsme přesunuli na hlavní obrazovku telefonu, aby nám netrvalo dlouho je otevřit a také, abychom se vyvarovali jakémukoliv rozptýlení. To byl první krok k obklopení se angličtinou. A v neposlední řadě jsme si i upravili vhled jak vnějšku telefonu pomocí nového obalu či nálepek, tak i pozadí obrazovky a spořiče. Tak co dál?


Teď se budeme soustředit na místo, kde na své angličtině pracujeme nejčastěji, náš pracovní stůl, náš koutek, kde máme všechny ty materiály, knížky a poznámky ze samostudia či lekcí ze školy. Je potřeba si neustále připomínat naše zapálení do anglického jazyka. Ať už v době, kdy máme v ruce telefon nebo sedíme u pracovního stolu. Neostýchejte se a ozdobte si ho čímkoliv, co ve vás evokuje anglický jazyk či zemi, kam byste se chtěli jet podívat a jazyk si procvičit přímo v praxi.

Připevněte si na zeď ‘Union Jack’ 🇬🇧 nebo vlajku s hvězdami a pruhy 🇺🇸. Na poličku si vyskládajte všechny díla od Charlese Dickense či Michelle Obamové. Dovezli jste si z cest zmenšeninu červené telefonní budky či Sochy Svobody? Sem s nimi, ty patří přímo doprostřed poličky či stolu. Ostrouhejte si tužky s obrázky vlajky a dalších památek Londýna, které jste si koupili na školním výletě do Velké Británie, protože to byl jeden z nejlevnějších suvenýrů a proto jste si jich dovezli tolik, že jste je ještě ani nestihli všechny použít.

Nomezujte se pouze na váš pracovní stůl. V kuchyni si vystavte knížky s recepty od Jamieho Olivera či Gordona Ramsayho. Nestyďte si povléct polštářek s britskou vlajkou a ozdobte si gauč či křeslo, kde ho bude zdobit tak typický symbol Velké Británie. Nechte si nějakou tu knížku či časopis v angličtině na konferenčním stolku v obýváku, či na nočním stolku u postele, abyste je měli vždy po ruce, když byste si chtěli zrovna něco přečíst. Občas si oblečte svetr, mikinu či triko z cest do zahraničí a návštěvy tamního Primarku.

Na zeď si dejte nástěnku a vyvěste si seznam všech nepravidelných sloves, či ‘vzorce’ na skládání podmínkových vět, či přehledy časů anglického jazyka a seznam frází a idiomů. Jak jsem byla ráda za to, když jsem se mohla podívat na svou nástěnku skloňování sloves ve španělštině. Když si lektorka myslela, že jen těžce přemýšlím, tak jsem se jen snažila rozluštit, kterou koncovku mám zrovna použít, či které sloveso ‘být’.


Každý cizí jazyk má své obtíže, ale my proto musíme mít napaměti to, co nás na učení se cizího jazyka baví, co nás motivuje a dělá nám radost. Ten pocit když si uvědomíme, jak jsme blízko tomu, abychom si promluvili s rodilým mluvčím, poslechli si píseň a rozuměli textu či si přečetli celý odstavec, či dokonce stránku v knižce bez toho, abychom použili překladač. Nemějme to jen na paměti, ale mějme to neustále na očích, jak na telefonu, tak i v našem pracovním koutku, kde budete mít vše přímo pod nosem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *