Jak se obklopit angličtinou?
| Part 1 Mobile Phone |
Je začátek září a věřím, že někteří z vás si během léta na dovolených řeklo ‘Já s tou angličtinou už musím něco začít dělat!’ Nemám pravdu? Já si to o své španělštině říkám docela často.
Tak tím, že čtete tento článek, tak to je skvělý krok k tomu, abyste na tom začali pracovat. Na mém blogu mám spoustu rad . Tentokrát bych vám chtěla říct, jak se obklopit angličtinou. Určitě jste to někdy někde slyšeli či četli. Já sama jsem to už několikrát opakovala na svých sociálních sítích. Tak jsem si říkala, že to sepíšu i tady na svém blogu.
Jazyk
První věc, co je potřeba udělat, je změnit si jazyk telefonu do angličtiny. A už pouze tím, že budete chtít odemčít telefon, se naučíte novou frázi ‘swipe up to unlock.’ Natož, když budete používat naprosto banální a základní funkce jako je psát zprávy, či fotit.
Telefon používáte každý den, vezmete ho do ruky nespočetkrát, tak co kdybyste to využili a změnili to v příležitost pracovat na své angličtině? Místo nekonečného bezcílného scrollování svůj čas využijete už jen tím, že si přečtete datum v angličtině, při nastavení budete hledat složku pod jménem ‘settings’ a budete si nastavovat ‘ringtone’, ‘display’ či ‘sound’
‘Ale to mi bude trvat věčnost, než něco najdu. Jen někomu napsat zprávu či zavolat bude složité!’
Ano, bude to chvíli trvat, ale věřte mi, že to nebude dlouho a zvyknete si a tak jak jste toho na telefonu spoustu dělali automaticky v českém jazyce, tak se to brzy stane automatickým i když ho budete mít v angličtině a pomyslete, kolik nových slovíček se naučíte?
Aplikace
Máte v telefonu aplikace, jako je překladač, Quizlet, Duolingo či BBC Learning English? Cokoliv, co vám pomůže pracovat na své angličtině s pomocí vašeho telefonu. Tak všechny tyto aplikace si dejte na hlavní obrazovku, abyste nemuseli scrollovat. Pomůže to jak možnému rozptýlení jinými aplikacemi, tak i rychlosti a jednoduchosti takové aplikace otevřít a hned je začít používat.
Pozor! I když sociální sítě mohou být vhodným nástrojem na procvičování anglického jazyka, tak je nedoporučuji mít na hlavní obrazovce, protože víme, jak moc mohou rozptylovat a zdržovat od odhodlání dělat na telefonu něco užitečného, ať už napsat zprávu, či si otevřít aplikaci a procvičovat angličtinu. Sama vím, jak je jednoduché otevřít sociální sítě a ztratit tím spoustu času, i když ten telefon zvednete, jen abyste odepsali na jednu zprávu. (I’ve been there/to se mi už stalo).
Vzhled
V neposlední řadě si to přece jen můžeme udělat o něco příjemnější a zvolit si tapetu obrazovky, či spořič, aby vás motivoval k učení se anglického jazyka.
Můžete i něco málo investovat a pořídit si nový obal, přívěšek či nálepku, kterou si ozdobíte telefon.
Je váš sen se jednou podívat do Velké Británie, Spojených Států, Kanady či Austrálie? Najděte si obrázek vlajky nebo města, které byste chtěli navštívit, či čehokoliv, co ve vás evokuje anglický jazyk nebo zemi kam byste se chtěli podívat.
Rádi čtete britské či americké autory a chtěli byste číst jejich díla v originálu v angličtině? Najděte si portrét vašeho oblíbeného autora, či citaci z jejich díla.
“The biggest tragedy of life is the utter impossibility to change what you have done”
― John Galsworthy
Rádi posloucháte britské či americké hudební skupiny či zpěváky? Stáhněte si fotku skupiny nebo slova písní a uložte si je na obrazovku či jako spořič. Popřípadě si změňte vyzváněcí tón, aby vám to při každém telefonátu připomnělo, proč se chcete učit anglicky.
“We are the champions, my friends
– We Are the Champions by Queen
And we’ll keep on fighting till the end
We are the champions.“
Zamyslete se, jak zapojujete angličtinu do svého každodenního života. Vyhýbáte se filmům či seriálům v angličtině s titulky? Čtete si instrukce či složení produktů v angličtině? Vyhledáte si občas nějaké to slovíčko, když posloucháte hudbu? Příště budeme pokračovat dalšími radami jak se obklopit angličtinou a zahrnout ji do svého každodenního života.